Vitaj!

Sme radi, že si sa rozhodol / rozhodla vstúpiť medzi nás a vítame ťa medzi našimi klientmi. Prejdi si tento návod, aby sme pred začatím spolupráce nastavili všetko potrebné.

V rámci coachingu budeš plniť rôzne úlohy ktoré ti nastaví tvoj coach tak, aby ťa doviedli k tvojmu cieľu. Na to budeme potrebovať pár nástrojov.

Začneme vyplnením vstupného dotazníka

Tento dotazník nám pomôže lepšie ťa spoznať. Podľa týchto informácií ti budeme vedieť, ako s tebou zaobchádzať čo sa týka cvičenia, stravy, návykov a pod. Tak do toho!

Nahraj nám tiež svoje fotky a zapíš aktuálne miery

Ku vstupným údajom patria aj fotky a miery. Každý klient nám musí fotky a miery poskytnúť - je to základom úspešnej spolupráce. Nemusíš sa báť, všetko ostane medzi nami a bez písomného súhlasu nezverejňujeme žiadne údaje o klientoch. Potrebujeme však vidieť, ako to s tebou reálne vyzerá.

Keďže nie je jednoduché spraviť fotky správne (tak aby mali maximálnu výpovednú hodnotu), tu je zopár príkladov správnych fotiek:

//todo

Tabuľky úloh a návykov

V rámci coachingu budeš dostávať rôzne úlohy. Na to, aby sme mohli sledovať ako ich plníš, si budeš potrebovať do mobilu nainštalovať aplikáciu Tabuľky  Google (Google Sheets). Nájdi si ju v Google Play (Android) alebo App Store (iPhone), alebo klikni na jedno z tlačidiel nižšie. Zatiaľ netreba robiť nič, iba si aplikáciu nainštalovať. Po tom, ako ti coach vytvorí tabuľku s úlohami, sa ti automaticky v aplikácii objaví

Zapisovanie stravy

Je pravdepodobné, že ako jednu  z úloh dostaneš zapisovať si stravu, aby ju coach mohol skontrolovať. Na to budeš potrebovať aplikáciu Google Keep. Nainštaluj si ju do mobilu tiež.

Reporting

Reporting prebieha formou hlasových správ. V praxi to znamená, že ty ako klient trénerovi raz za týždeň (najneskôr v pondelok) pošleš hlasovú správu prostredníctvom aplikácie WhatsApp. Coach ti následne odpovie  (najneskôr v stredu) - takisto hlasovou správou. Nainštaluj si prosím tiež aplikáciu WhatsApp. Svojho trénera si nájdeš zadaním jeho / jej tel. čísla.

Všetko je pripravené  

Naša spolupráca môže začať! Pozri si ešte krátke návody na reporting a zapisovanie stravy (popísané nižšie). Máme na to všetko vychytaný systém, ktorý nám umožní plne sa sústrediť na tvoj progress.

Ako na správny reporting?

Správny reporting je základom efektívnej spolupráce medzi coachom a klientom. Ako to teda prebieha?

 1. Prvá coachingová konzultácia prebieha online formou, prípadne osobne. Vyhraď si na ňu 30 minút. Na nej si s trénerom určíte ciele, ktoré chceš dosiahnuť. Tréner tiež navrhne postup krokov a úlohu, ktoré ťa k tvojim cieľom dovedú (ak ich budeš plniť samozrejme)
 2. To, či ich plníš, si budeš značiť do svojej Tabuľky úloh. Tvoj coach má k tejto tabuľke prístup a tiež vidí, ako sa ti darí. Kontrolovať ťa bude raz týždenne.
 3. Koncom každého týždňa je tvojou úlohou poslať coachovi hlasovú správu - report. Tú pošli prostredníctvom WhatsApp - u. Musíš to zvládnuť do konca týždňa - teda do nedele. Ak coach nedostane tvoj report za uplynulý týždeň najneskôr do polnoci ďalšieho pondelka, odpovie ti až ďalší týždeň
 4. Coach ti na tvoj report odpovie stále najneskôr do stredajšej polnoci

Checklist správneho reportu

Keď posielaš report, prejdi si nasledovný checklist. Toto sú najdôležitejšie informácie, ktoré o tvojom týždni potrebuje coach vedieť:
 • Zhrnutie predošlého týždňa. Povedz slovne, či sa ti podarilo dodržať všetky úlohy.
 • Nepodarilo sa ti niektoré úlohy dodržať? Vysvetli prečo.
 • Máš otázky? Výborne! Tu je priestor pýtať sa. Radi odpovieme na všetko, no ak by nám každý dával otázky priebežne počas týždňa, nezvládli by sme ten nápor správ a telefonátov a nedokázali by sme odpovedať všetkým. Preto si otázky za celý týždeň zhrň dokopy, a povedz ich vo svojom reporte.
 • Máš pochybnosti? Nikdy plán, ani úlohy nemeň svojvoľne a bez konzultácie. Ak budeš stále odbočovať z cesty, nikty sa do cieľa nedostaneš. Tvoj coach vie, čo robí. Ak máš pocit, že niečo nefunguje, povedz to vo svojom reporte. Tvoj coach sa o to postará a zmení ti úlohy v tabuľke, ak je to potrebné.
 • Potrebuješ s niečim pomôcť? Čaká ťa dovolenka a chceš vedieť čo robiť? Alebo sa chystáš cez víkend na chatu, či na rodinnú oslavu? Zranil/a si sa a nevieš ako pokračovať s cvičením? Skús nič nemeniť svojvoľne, požiadaj o radu vo svojom reporte
Zhrňme si to v skratke ešte raz. Odporúčame ti spraviť si screenshot tohoto skráteného zoznamu a mať ho pred očami zakaždým, keď posielaš report.

Zhrnutie reportu

 • Podarilo sa ti dodržať tvoje úlohy?
 • Nepodarilo sa ti niektoré úlohy dodržať? Vysvetli prečo.
 • Opýtaj sa otázky, ktoré sa ti v priebehu týždňa nahromadili. Otázky môžeš poslať aj vo forme textovej správy.
 • Máš pochybnosti alebo pocit že niečo nefunguje? Nemeň nič svojvoľne. Povedz to v reporte.
 • Potrebuješ pomôcť? Čaká ťa dovolenka, oslava, chata, alebo si sa zranil/a? Poraď sa s nami, ako čo najlepšie pokračovať vo svojom snažení

Ako na správne zapisovanie stravy?

Aby sme vedeli tvoje zápisky rýchlo a ľahko nájsť a identifikovať, zapisuj stravu nasledovným spôsobom:

 1. Otvor si aplikáciu Google Keep
 2. Kliknutím na "+" vpravo dole vytvoríš novú poznámku. Toto potrebuješ spraviť iba raz. Všetku stravu si budeš zapisovať do tejto jednej poznámky.

 1. Do názvu poznámku uveď celé svoje meno
 2. Stravu zapisuj podľa tejto predlohy - potrebujeme vedieť čas jednotlivých jedál, aj hmotnosť porcií.
 3. Ráta sa všetko okrem čistej vody :)